Sulmi ndaj gazetares Klodiana Lala, OSBE: Shenjë shumë negative për shëndetin dhe lirinë e shoqërisë

SHPËRNDAJE

Prezenca e OSBE ne Tirane ka denuar sulmin e ndodhur ndaj baneses se gazetares se Kronikes Klodiana Lala.

raporti-OSBE

“Dënojmë me forcë sulmin e sotëm kundër gazetares Klodiana Lala dhe i nxitim autoritetet të nxjerrin para drejtësisë personat përgjegjës. Media e lirë luan rol thelbësor në demokraci dhe dhuna kundër gazetarëve është shenjë shumë negative për shëndetin dhe lirinë e shoqërisë’, thuhet ne reagimin e shperndare ne rrjetet sociale.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.