STATISTIKA/ Nuk bëri goleadorin, por sërish bind. Marash Kumbulla i pakalueshëm në ndeshjen e dytë të Ligës së Europës

| 23:36
SHPËRNDAJE
 

Megjithëse Roma nuk ia doli të fitonte ndaj CSKA Sofias në Ligën e Europës, futbollisti i Shqipërisë Marash Kumbulla bëri një paraqitje mëse të kënaqshme ndaj ekipit bullgar. Ndryshe nga dy takimete fundit me Jang Boisin dhe Milanin ku tundi rrjetën, 20-vjeçari u tregua një “mur” i vërtetë ndaj ekipit bullgar.

ElaDWrSWMAATHBM
Kumbulla vlerësohet nga “Sofa Score” me notën 7.5, ndërsa për sa i përket paraqitjes në fushë, ai fitoi 6 nga 7 duelet në ajër dhe dërgoi saktë 3 nga 4 topat e gjatë. Në 4 ndërhyrje, mbrojtësi kuqezi u tregua i saktë, ndërsa kreu me sukses 2 spastrime në zonë.

Tashmë, ai është kthyer në njërin prej lojtarëve më të besuar të trajnerit të Romës Paulo Fonseka.

Statistikat e paraqitjes së Marash Kumbullës ndaj CSKA Sofies sipas “Sofa Score”

f0fa8c9c-7c49-4b73-8e42-79b0384c31cb

PANORAMASPORT.AL

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.