Stadiumi më i madh për 50 vite dhe me zhurmën më të fortë, ja ku do të luajë Shqipëria sonte

SHPËRNDAJE

Kombëtarja Shqiptare do të përballet sot në orën 20:45 në stadiumin “Hampden Park”, me vendasit e Skocisë. Stadiumi në të cilin komëbtarja sot do të është me historinë më të madhe në Skoci.

29/7/99 HAMPDEN - GLASGOW Hampden Park, Scotland's national stadium

Ai është inaguruar në vitin 1903 dhe për 50 vjet ka qenë stadiumi më i madh në botë. Në ndeshjet derbi dhe në ndeshje të Kombëtare ky stadium e ka tejkaluar kapacitetin e tij dhe ka mbajtur deri në 150 mijë shikues.

imgID115283921.jpg.gallery

Ndërsa një kuriozitet shumë i veçantë është se në këtë stadium është regjistruar zhurma më e fortë e shkaktuar nga tifozët, rreth 150 decibel. Kështu që Kombëtarja do të duhet të luajë një ndeshje të ndezur sot.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakIntegrimi Europian si komunikim
Artikulli tjetër18 goditje brenda muajit/ Shkatërrohet banda shqiptare, aksion me helikopter për arrestimet e tyre (Foto)

S'KA KOMENTE

Comments are closed.