Stadiumi bosh dhe De Biazi protagonist, çfarë nuk u pa në TV

SHPËRNDAJE

Një stadium gjysmë i mbushur me bileta të përgjysmuara dy orë para ndeshjes dhe masa ekstreme sigurie, por me tymueset që “depërtojnë” në stadium.

kombetarja-fitore

Panuçi që i bën të gjitha në këtë ndeshje dhe De Biazi që shkakton “rrëmujë” në zonën VIP, por dhe probleme me mbërritjen e Kombëtares tonë në stadium. Të gjitha këto dhe jo vetëm ishin disa nga pikantet e mbrëmjes së djeshme që serviren nga “Panorama Sport”.

* Ashtu siç pritej, stadiumi ishte pothuajse i boshatisur. Pak nga frika e masave të marra për këtë ndeshje dhe pak nga gjendja e Kombëtares, tifozët nuk preferuan që ta ndiqnin nga afër këtë sfidë. Ndikim mund të ketë pasur edhe çmimi i biletave, aq sa detyroi FSHF-në të përgjysmojë çmimin pak para ndeshjes. Gjithsesi, as 4500 shikues.

VLADIMIR MEMA

SHKRIMIN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.