“Zyrtarizohet” një tjetër lamtumirë nga Skënderbeu, lideri i prapavijës e mbyll me korçarët pa pritur fundin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2022 | 0:17


“Zyrtarizohet” një tjetër lamtumirë nga Skënderbeu, lideri i prapavijës e mbyll me korçarët pa pritur fundin

Skënderbeu i sezonit të ardhshëm do të jetë shumë më i ndryshëm se ky i viteve të fundit edhe për faktin e thjeshtë se disa prej lojtarëve që kanë qenë shtylla e skuadrës korçarë, nuk do të zbresin me ekipin në Kategorinë e Parë. Pak nga pak po konfirmohen edhe largimet e tyre dhe një tjetër i është shtuar sot.

SADRIU 1

Mbrojtësi Leard Sadriu, nja nga titullarët fiks të këtij sezoni për Skënderbeun, ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale se sfida ndaj Kukësit kishte qenë e fundit për të me fanellën e korçarëve.

“ishte kënaqësi që isha pjesë e kësaj skuadre. Faleminderit Korça”, shkruante Sadriu në rrjetet sociale duke bërë kështu praktikisht zyrtar largimin e tij. Futbollisti ka qenë në huazim nga radhët e Shkëndijës së Tetovës që nga janari i vitit 2021 dhe tashmë do të kthehet përsëri në bazë për të vazhduar karrierën e tij me tetovarët.

281483002_289558483389942_8156786302891424980_n (1)

PANORAMASPORT.AL