ZYRTARE/ Zhgënjeu te Genku, mesfushori shqiptar rikthehet te skuadra e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 28, 2022 | 18:13


ZYRTARE/ Zhgënjeu te Genku, mesfushori shqiptar rikthehet te skuadra e…

Mesfushori me origjinë shqiptare, Bastien Toma, është rikthyer te skuadra e St Gallen. 22-vjeçari u transferua me bujë te skuadra belge e Genkut, por pa arritur të lerë gjurmë, teksa së fundmi është rikthyer në formë huazimi te St.Gallen, për të ndihmuar ish-skuadrën e tij, ku arriti dhe të shkëlqente.

Toma

Toma do të jetë pjesë e zvicerianëve si i huazuar deri në fund të këtij sezonit, me shpresën që do të rifitojë formën e dikurshme. 22-vjeçari ishte një nga lojtarët që flitej se mund t’i bashkohej kombëtares së Kosovës, por duket se bisedimet kanë ngecur.

PANORAMASPORT.AL