ZYRTARE/ Vllaznia nis merkaton, afron në skuadër një mbrojtës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 6, 2020 | 13:56


ZYRTARE/ Vllaznia nis merkaton, afron në skuadër një mbrojtës

Mevlan Adili është afrimi i parë i Vllaznisë në merkaton e janarit.

80993473_2679683658775310_5555561899845746688_n

Klubi shkodran nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, bën me dije se Adili është zyrtarisht lojtari i kuqebluve. Qendërmbojtësi 25-vjeçar, ka lënë Shkupin dhe ka firmosur një kontratë nj-vjeçare me skuadrën e Vllaznisë.

Adili ka luajtur më parë për Shkëndijën e Tetovës, UTA Arad, Zalgiris dhe së fundmi Shkupin.

adili

Siç trajneri Mirsad Jonuz është shprehur në prononcimet e tij, Vllaznia pritet të sjellë dhe futbollistë të tjerë.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com