ZYRTARE/ Vendim i papritur, klubi i Kategorisë së Parë shkarkon trajnerin e njohur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 7, 2022 | 14:50


ZYRTARE/ Vendim i papritur, klubi i Kategorisë së Parë shkarkon trajnerin e njohur

Artan Mërgjyshi nuk është më trajneri i skuadrës së Korabit.

MERGJYSHI

Tekniku kryeqytetas është shkarkuar nga detyra e trajnerit. Nuk dihen ende shkaqet që detyruan drejtuesit dibranë të largonin trajnerin e njohur, por me shumë gjasa mund të jenë rezultatet e fundit të marra në Kategorinë e Parë.

53-vjeçari ka një CV të pasur ku përveç Korabit, ai ka qenë trajner edhe i skuadrës së Dinamos, Kastriotit, Besës, Apolonisë, Bylisit dhe Laçit.

PANORAMASPORT.AL