ZYRTARE/ UEFA jep lajmin e madh, kombëtaret pjesmarrëse në Euro 2020 mund të…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 4, 2021 | 14:57


ZYRTARE/ UEFA jep lajmin e madh, kombëtaret pjesmarrëse në Euro 2020 mund të…

Qeveria e madhe e futbollit europian, UEFA me anë të një deklarate zyrtare ka bërë me dije se kombëtaret të cilat do të marrin pjesë në Euro 2020 nuk do të grumbullojnë më 23 por 26 lojtarë.

EURO 2020

Ky ndryshim u bë për shkak të impenjimeve të shumta të lojtarëve me klubet, por edhe ndonjë infektim i mundshëm të lojtarëve gjatë kompeticionit më madhor europian.

Vlen të theksohet se UEFA në deklaratën zyrtare citon se lista e plotë e skuadrave duhet të dorëzohet brenda afatit të 1 qershorit.


PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/