Zyrtare/ U largua nga Partizani, zbulohet ekipi i ri i mesfushorit Besnik Ferati

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 19, 2021 | 23:23


Zyrtare/ U largua nga Partizani, zbulohet ekipi i ri i mesfushorit Besnik Ferati

Mesfushori Besnik Ferati u largua nga Partizani pak ditë më parë, duke mbyllur kështu kontratën që e mbante të lidhur me të kuqtë.

Besnik-Ferati

Megjithatë futbollisti nuk ka vonuar shumë për të gjetur skuadrën e re. 20-vjeçari do të vazhdojë karrierën te skuadra maqedonase e Akademija Pandev.

Lojtari është bashkuar me ekipin e ri dhe ka udhëtuar drejt Antalias, ku po zhvillojnë fazën përgatitore.

Ferati ishte pjesë e Partizanit që nga vera e vitit 2018, kur u afrua nga skuadra e të rinjve të Shkupit, teksa vendosi të largohej në këtë merkato, për shkak se nuk po mundte të gjente hapësira në skuadër.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/