ZYRTARE/ U largua nga Dinamo, mesfushori 25-vjeçar transferohet te skuadra izraelite

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 29, 2022 | 14:34


ZYRTARE/ U largua nga Dinamo, mesfushori 25-vjeçar transferohet te skuadra izraelite

Tashmë është zyrtare, Lansine Sidibe do të vijojë karrierën e tij në Izrael.

SIDIBE

Mesfushori që e mbylli me Dinamon është lojtari i ri i skuadrës së Sekzia Nes Ziona, skuadër që nga sezoni i ardhshëm do të marrë pjesë në elitën e futbollit izraelit.

Këtë lajm e ka bërë vetë zyrtare klubi i Nes Ziona teksa i uron mirëseardhjen 25-vjeçarit nga Guinea.

Më parë Sidibe ka mbajtur veshur edhe fanellat e Tiranës ku u shpall dhe kampion i Shqipërisë, Besëlidhjes, Flamurtarit dhe Teutës.

SID

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL