ZYRTARE/ Totenhemi “godet” në merkato, afron sulmuesin holandez për 30 milionë euro

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 29, 2020 | 12:09


ZYRTARE/ Totenhemi “godet” në merkato, afron sulmuesin holandez për 30 milionë euro

Tashmë është zyrtare, Steven Berguin është lojtari më i ri i Totenhemit.

BERGUIN

Klubi anglez ka prezantuar ditën e sotme, sulmuesin holandez që la PSV-në dhe u bashkua me ekipin e Murinjos.

Lojtari ka firmosur një kontratë deri në vitin 2025 më londinezët. Ndërkaq Totenhemi ka derdhu në arkat e klubit holandez plot 30 milionë euro.

Berguin ishte një nga futbollistët më të dalluar në Holandë dhe tashmë është gati për aventurën e re dhe kampionatin e vështrë të Premier Ligës.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com