ZYRTARE/ Talenti i Real Madrid huazohet sërish, do luajë në La Liga

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 10, 2020 | 18:52


ZYRTARE/ Talenti i Real Madrid huazohet sërish, do luajë në La Liga

Talenti i Real Madridit, Takefusa Kubo është huazur sërish. Japonezi pasi mbylli huazimin me Majorkën, do luajë sërish në La Liga.

tako kubo

Talenti japonez është huazuar tek skuadra e Vijarrealit. Për Kubon kishte interes edhe nga skuadra të tjera, por Vijarreali ishte kandidatura më bindëse.

Klubi spanjoll e zyrtarizoi afrimin e japonezit në rrjetet sociale.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com