ZYRTARE/ Sulmuesi shqiptar me ekip të ri, firmos me skuadrën suedeze

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 25, 2020 | 0:21

FB Kosova & Rajoni Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

ZYRTARE/ Sulmuesi shqiptar me ekip të ri, firmos me skuadrën suedeze

Sulmuesi shqiptar Bajram Ajeti ka zgjedhur ekipin e ri, ku do të vazhdojë karrierën e tij.bajram ajeti

30-vjeçari ka firmosur me ekipin suedez të Umea, me të cilët shpreson të tregojë një paraqitje të mirë. Marrëveshja është bërë zyrtare nga vetë klubi suedez, të cilët kanë njoftuar tifozët për nënshkrimin me lojtarin nga Kosova.

Nga vera e sezonit të kaluar Ajeti ishte pa klub, pasi kishte mbyllur kontratën me turqit e Afjet Afjonspor. Lojtari kthehet në kampionatin suedez, ku më parë ka luajtur me ekipe si Eskilstuna, Gefle dhe Bromapojkarma.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com