ZYRTARE/ Serie A me datë të re, ja kur do të nisë kampionati italian për sezonin e ardhshëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 3, 2020 | 23:50


ZYRTARE/ Serie A me datë të re, ja kur do të nisë kampionati italian për sezonin e ardhshëm

Sezoni i ardhshëm për Serinë A do të filloj më 19 shtator dhe jo më 12 shtator siç ishte planifikuar në fillim.Serie-A

Pas diskutimeve me klubet, federata ka arritur një marrëveshje për fillimin e kampionatit të ardhshëm më 19 shtator.

Milan, Lacio, Juventus dhe Atalanta dëshironin që kampionati të fillonte më 12 shtator menjëherë pas ndeshjeve të kombëtareve, por shumica ranë dakord dhe tashmë data zyrtare për fillimin e kampionatit do të jetë 19 shtatori.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com