ZYRTARE/ Shkarkoi trajnerin dhe pas një minute konfirmoi tjetrin, klubi gjerman ia beson stolin ish-it të Realit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 5, 2022 | 22:10


ZYRTARE/ Shkarkoi trajnerin dhe pas një minute konfirmoi tjetrin, klubi gjerman ia beson stolin ish-it të Realit

Çabi Alonso është zyrtarisht trajneri më i ri i Bajer Leverkusenit, me klubin gjerman që ka konfirmuar çdo gjë në rrjetet sociale.

cabi alonso

Një minutë para se të zyrtarizonte Alonson, Leverkusen zyrtarizoi shkarkimin e Geri Soane, i cili ishte në fund të aventurës së tij me “Aspirinat” pas rezultateve zhgënjyese.

dsa

00

Kështu ish-futbollisti i Realit do të fillojë menjëherë nga puna për të ndihmuar skuadrën që të bëjë një kthesë në Bundesligë, aty ku më parë luante si futbollist i Bajernit dhe gjithashtu të arrijë të kualifikohet në grupet e Ligës së Kampionëve.

PANORAMASPORT.AL