Zyrtare/ Përforcimi i dytë, Tirana firmos me ish-kapitenin e Kombëtares Shpresa

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 2, 2020 | 22:59


Zyrtare/ Përforcimi i dytë, Tirana firmos me ish-kapitenin e Kombëtares Shpresa

Ardit Toli është zyrtarisht futbollist i Tiranës. Ashtu siç u paralajmërua ditë më parë nga “Panorama Sport”, 25 herë kampionët e Shqipërisë kanë siguruar blerjen e dytë për sezonin 2020-2021 duke arritur garantojnë shërbimet e mbrojtësit të djathtë.

117075961_293916251682974_6101222039563562583_n

23-vjeçari, i cili ka luajtur deri tani vetëm në Greqi, ka firmosur për një sezon me të drejtën e rinovimit dhe për një edicion tjetër. Ai u prezantua sot në ambjentet e klubit bardheblu i shoqëruar nga menaxheri i tij Drini Caushi.

Ish-kapiteni i Shqipërisë U-21 (Shpresa) do të mbulojë vendin e lënë bosh nga Albi Doka.

Pas Albion Avdijajt, Toli është blerja e dytë e Tiranës. Kujtojmë që bardheblutë kanë rinovuar dhe me mesfushorin argjentinas Agustin Torasa.

NJOFTIMI I TIRANËS

Ardit Toli vishet bardheblu!

Klubi I Futbollit Tirana njofton afrimin e lojtarit Ardit Toli. Mbrojtësi i djathtë ka arritur dakordësinë dhe pas kryerjes së gjithë analizave të nevojshme është tashmë pjesë e bardhebluve për sezonin e ri. Menjëherë pas nënshkrimit të kontratës, 23 vjecari pritet të vihet nën urdhërat e trajnerit Egbo për t’u stërvitur bashkë me skuadrën. I urojmë suksese me fanellën e re. #identitetitirona

116592323_333892188003662_8823468179355824119_n 116925151_2975873812524471_8468259905256419035_n 117075961_293916251682974_6101222039563562583_n

IMG-20200802-WA0009-1024x1024

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/