ZYRTARE/ Nuk po gjente hapësira me madrilenët, ish-lojtari i Realit prezantohet tek Arsenali

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 27, 2021 | 12:05


ZYRTARE/ Nuk po gjente hapësira me madrilenët, ish-lojtari i Realit prezantohet tek Arsenali

Tashmë është zyrtare, Martin Odegard është lojtari i ri i Arsenalit.

odegard

Ish-lojtari i Realit të Madridit u transferua tek “topçinjtë” e Londrës në formulën e huazimit të thjeshtë 6-mujor deri në muajin qershor.

Këtë lajm e ka bërë zyrtare vetë klubi i Arsenalit e cila i ka uruar mirëseardhjen fantazistit 22-vjeçar norvegjez.

Me skuadrën madrilene në këtë sezon, Odegard është aktivizuar në total në 9 sfida midis La Ligas dhe Champions-it.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/