ZYRTARE/ Nuk kanë fund transferimet te Çelsi, “Blutë” firmosin për 7 vite e gjysmë me talentin francez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 29, 2023 | 10:13

ZYRTARE/ Nuk kanë fund transferimet te Çelsi, “Blutë” firmosin për 7 vite e gjysmë me talentin francez

Çelsi vazhdon të shpenzojë para këtë merkato dhe së fundmi “Blutë” kanë zyrtarizuar dhe transferimin e Malo Gustos.

malo gusto

19-vjeçari ka ardhur nga skuadra e Lionit dhe do të aktivizohet si i huazuar këtu deri në fund të sezonit.

Ky operacion i ka kushtuar 30 milionë euro të tjera Tod Bohlit, me Malo Guston që ka firmosur një kontratë që e mban atë te Çelsi deri në qershor të vitit 2030.

PANORAMASPORT.AL