ZYRTARE/ Nuk ka më dilema, Jahmir Hyka firmos me klubin e ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 16, 2020 | 22:05


ZYRTARE/ Nuk ka më dilema, Jahmir Hyka firmos me klubin e ri

Mesfushori Jahmir Hyka ka firmosur zyrtarisht me klubin e Guizhou Heng Feng, që militon në Ligën e Parë në Kinë. Lajmi është konfirmuar nga vetë mesfushori shqiptar nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në “Instagram”, teksa është shprehur entuziast për këtë eksperiencë të re në kontinetin Aziatik.

hYKA65

Kujtojmë që së fundmi, 32-vjeçari, u aktivizua 11 ndeshje në Izrael me skuadrën e Nes Tzionas, ku realizoi edhe 1 gol. Hyka gjithashtu numuron 47 paraqitje me fanellën e Kombëtares shqiptare, teksa ka arritur të gjejë 2 herë rrugën e rrjetës.

Hyka

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com