ZYRTARE/ Njëri prej talenteve më të mirë në Gjermani, futbollisti shqiptar ndryshon skuadër, por jo kampionat

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 5, 2020 | 19:20

Bota Bundesliga FB LAJMI KRYESOR Të fundit

ZYRTARE/ Njëri prej talenteve më të mirë në Gjermani, futbollisti shqiptar ndryshon skuadër, por jo kampionat

Futbollisti shqiptar i Volfsburgut Elvis Rexhbecaj është huazuar për 1 vit te skuadra e Këlnit.

sdkdkffk

Lajmi konfirmohet nga mediat gjermane teksa 22-vjeçari ka humbur vendin në formacionin titullar të Volfsburgut për shkak se trajneri Oliver Glanser e ka aktivizuar në vetëm 1 takim gjatë këtij sezoni.

Rexhbecaj është nënkontratë me Volfsburgun deri në vitin 2023, ndërsa ende nuk ka zgjedhur se kë shtet do të përfaqësojë: Kosovën, vendin e origjinës apo vendlindjen Gjermaninë.

Ai është njëri prej talenteve më premtues me origjinë shqiptare teksa çmimi i tij në merkaton europiane është 5 milionë €.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com