ZYRTARE/ Një tjetër goditje në merkato nga Liverpuli, nënkampionët e Anglisë firmosin me talentin portugez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 3, 2022 | 14:17


ZYRTARE/ Një tjetër goditje në merkato nga Liverpuli, nënkampionët e Anglisë firmosin me talentin portugez

Liverpuli ka arritur një tjetër goditje në merkato, duke firmosur me fantazistin e Fulhemit, Fabio Karvalo.

132

19-vjeçari shkëlqeu sezonin e kaluar me skuadrën nga Londra, duke triumfuar dhe në “Championship”.

Duket se performancat e tij e kanë bindur trajneri gjerman, Jurgen Klop, që ta ketë në skuadër portugezin, transferimi i të cilit i kushtoi 5.9 milionë euro nga arkat e klubit.

PANORAMASPORT.AL