ZYRTARE/ Ndryshim programi te Kukësi, verilindorët marrin vendim për ndeshjet e radhës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 29, 2020 | 20:03


ZYRTARE/ Ndryshim programi te Kukësi, verilindorët marrin vendim për ndeshjet e radhës

Klubi i Kukësit ka vendosur që takimi i parë i gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë kundër Teutës dhe të gjitha takimet e tjera si ekip pritës në kampionat t’i zhvillojë në “Elbasan Arena” në orën 20:45.
Goli i Kukesit ndaj Bylisit logo
Klubi verilindor e mori këtë vendim për shkak të motit të nxehtë dhe thatësirës së madhe që po vështirëson zhvillimin e ndeshjeve në kushte të përshtatshme.

Njoftimi i Kukësit

Skuadra jonë luan ndeshjen e radhës në Kupën e Shqipërisë ndaj Teutës për gjysmëfinalet. Takimi me Teutën do të zhvillohet të enjten në stadiumin “Elbasan Arena” duke nisur nga ora 20:45 dhe do të jetë pa praninë e tifozëve.

Pas fitores ndaj Bylisit ditën e djeshme, trajneri Shehi u shpreh i kënaqur për 3 pikët e marra në një ndeshje të vështirë por edhe të rëndësishme. Pas ndeshjes ndaj Bylisit për mediat foli edhe mbrojtësi Gëzim Krasniqi i cili ishte nga më të dalluarit në fushë duke e konsideruar një fitore të rëndësishme.

Duke parë temperaturat e larta që po pushtojnë vendin tonë, klubi ka vendosur që ndeshjet e mbetura deri në fund të sezonit si pritës, te zhvillohen në stadiumin “Elbasan Arena” dhe të gjitha do të luhen në orën 20:45.

104840842_2245853535559981_4351321451739144130_o

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/