ZYRTARE/ Ndërhyrje që i rrezikoi karrierën, ylli i Arsenalit përjashtohet me 3 ndeshje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 15, 2020 | 19:20


ZYRTARE/ Ndërhyrje që i rrezikoi karrierën, ylli i Arsenalit përjashtohet me 3 ndeshje

Sulmuesi i Arsenalit Pier-Emerik Obamejang do të mungojë në 3 ndeshje.

faulli

Federata Angleze e Futbollit nuk pranoi apelimin e vendimit të klubit londinez për kapitenin e tij, i cili u ndëshkua me karton të kuq për ndërhyrje të ashpër ndaj lojtarit të Kristal Palasit Maks Mejer në takimin e fundit të zhvilluar në kampionat, ku “Topçinjtë” barazuan 1-1.

Lojtari nga Gaboni shkeli kyçin e këmbës të futbollistit gjerman.

Sipas kalendarit, Obamejang do të humbasë sfidat ndaj Shefildit dhe Çelsit në kampionat si dhe takimin e FA Cup kundër Burnmauthit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com