ZYRTARE/ Mbushet “kupa”, klubi i Serisë A shkarkon trajnerin pas humbjes në shtëpi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 2, 2022 | 21:42


ZYRTARE/ Mbushet “kupa”, klubi i Serisë A shkarkon trajnerin pas humbjes në shtëpi

“Kupa” u mbush! Humbja ndaj Monzës në shtëpi, ka rezultuar fatale për Xhampaolon, që nuk do të jetë më trajner i Sampdorias.

xhampaolo

Klubi dorian ka marrë vendimin për të ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin italian, i cili në të kaluarën ka drejtuar edhe Milanin dhe Torinon. Sampdoria e ka falënderuar trajnerin për profesionalizmin dhe përkushtimin e tij, gjatë periudhës që punoi me klubin.

PANORAMASPORT.AL