ZYRTARE/ Largohet nga bardheblutë, Marsel Ismajlgeci transferohet në klubin boshnjak

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 1, 2023 | 0:21

ZYRTARE/ Largohet nga bardheblutë, Marsel Ismajlgeci transferohet në klubin boshnjak

Mbrojtësi i Tiranës, Marsel Ismajlgeci është futbollisti më i ri i Zrinjski Mostar në Bosnjë dhe Hercegovinë.

bdfb9507-dcd9-4292-b808-d9dd709523f1

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi përmes një postimi në faqen zyrtare të klubit. Gjithashtu raportohet se Ismajlgeci ka firmosur një kontratë deri në vitin 2026.

Njoftimi i Zrinjskit:

“HŠK Zrinjski Mostar dhe KF Tirana kanë rënë dakord për transferimin e mbrojtësit të majtë 22-vjeçar Marsel Ismajlgeci, i cili sot ka nënshkruar kontratë deri në fund të sezonit 2025/2026.

Kapiteni i kampionit shqiptar bëri 122 paraqitje zyrtare në fanellën e Tiranës, me 10 gola dhe 14 asistime. Ai bëri edhe dy paraqitje për Kombëtaren A të vendit të tij dhe në vitin 2021 Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) e zgjodhi lojtarin e ri më të mirë në Shqipëri.

Amir Gross Kabiri, zëvendëspresident i HŠK Zrinjski Mostar deklaroi:

“Jemi të kënaqur që jemi përforcuar me Marsel Ismajlgecit, që i përshtatet strategjisë dhe synimeve tona. Ne do të vazhdojmë të forcojmë skuadrën tonë për të përmbushur pritshmëritë dhe për të realizuar objektivat tanë”.

Mirë se vjen, Marsel!

PANORAMASPORT.AL