Zyrtare/ Largohet nga Bajerni, lojtari nënshkruan me rivalët e bavarezëve

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 27, 2018 | 20:32

Zyrtare/ Largohet nga Bajerni, lojtari nënshkruan me rivalët e bavarezëve

Mesfushori i Bajernit të Mynihut, Sebastian Rudi është larguar nga gjigandët bavarez për të kaluar te rivalët e tyre të Bundesligës, Shalke 04. Lajmi është konfirmuar nga vetë kampionët e Bundesligës në faqen e tyre zyrtare teska shkruhet: “Sebastian Rudi largohet nga Bajerni i Mynihut, për t’iu bashkuar Shalkes.

Rudy.0

Ai ka nënshkruar një kontratë 4 vjeçare me skuadrën nga “Gelsenkirchen”. Rudi u transferua te Bajerni i Mynihut në vitin e kaluar nga Hofeneimi, dhe njëkohësisht regjistron 26 paraqitje me kombëtaren Gjermane.

sebastian-rudy-cropped_rofjb828vvfo1qm6aj9byg5sf

www.minuta90.com