ZYRTARE/ Kontratë 1-vjeçare, ish-sulmuesi i Vllaznisë firmos me skuadrën e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 25, 2021 | 11:50


ZYRTARE/ Kontratë 1-vjeçare, ish-sulmuesi i Vllaznisë firmos me skuadrën e…

Sulmuesi boshnjak, Haris Dilaver, bëri një paraqitje pozitive me Vllazninë në sezonin e fundit, ku shënoi 11 gola në kampionat dhe katër në Kupë për shkodranët.

Deliu Dilaver

Megjithatë, kjo duket se nuk ka mjaftuar për t’i bindur drejtuesit kuqeblu, të cilët e lanë të lirë sulmuesin 31-vjeçar. Së fundmi, Dilaver është bërë me ekip të ri, pasi ka firmosur me FC Valeta.

Ish-sulmuesi i Vllaznisë ka firmosur kontratë një vjeçare me kampionët e Maltës. Dilaver regjistron 43 ndeshje në kampionat, Kupë dhe Konferencë Ligë.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/