ZYRTARE/ Klubi italian kalon në pronësi të amerikanëve për 100 milionë euro

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 18, 2020 | 14:26


ZYRTARE/ Klubi italian kalon në pronësi të amerikanëve për 100 milionë euro

Parma ka njoftuar zyrtarisht se klubi është blerë nga amerikani, Kajl Krause. Parma njoftoi se Krause ëshë pronari i ri i skuadrës, pasi ka blerë 90% të aksioneve.

Parma

Sipas “Financial Times”, marrëveshja është arritur për 100 milionë euro. Kështu Parma bëhet ekipi i katërt në Serinë A me pronar amerikan, pas Romës, Milanit dhe Fiorentinës.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com