ZYRTARE/ “Kënaqësi që isha pjesë e këtij ekipi”, futbollisti shpall “divorcin” me Kukësin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2022 | 22:01


ZYRTARE/ “Kënaqësi që isha pjesë e këtij ekipi”, futbollisti shpall “divorcin” me Kukësin

Emiljano Musta nuk është më një lojtar i Kukësit. Mbrojtësi nga Elbasani i ka dhënë fund bashkëpunimit me skuadrën verilindore dhe do të kërkojë një aventurë të re. Lajmin e largimit nga kuksianët, Musta e ka bërë publik, nëpërmjet një postimi në “InstaStory”.

280088290_2918560158289312_3701572561597828472_n

“Bashkëpunimi im me klubin e Kukësit mbyllet sot. Dua të falënderoj tifozerinë për mbështjejen dhe drejtuesit për bashkëpunimin. Kënaqësi që isha pjesë e këtij ekipi”, shkroi 30-vjeçari.

283493906_404148371635167_8689037431005954076_n

Për Mustën kjo ishte hera e dytë aktivizohej me Kukësit. Gjatë këtij edicioni, elbasanlliu u angazhua nga janari në 15 ndeshje duke shënuar dhe 1 gol. Në të shkuarën Musta ka qenë dhe pjesë e Partianit, Teutës, Elbasanit, Flamurtarit, Shkumbinit dhe Laçit.

PANORAMASPORT.AL