ZYRTARE/ Ka shkëlqyer me Arsenalin këtë sezon, ylli brazilian merr vendimin për të ardhmen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 3, 2023 | 10:58

ZYRTARE/ Ka shkëlqyer me Arsenalin këtë sezon, ylli brazilian merr vendimin për të ardhmen

Gabriel Martineli padyshim është një nga pikat kyçe të këtij sezoni me Arsenalin duke shkëlqyer në sulm.

martineli

Për këtë arsye, “topçinjtë” nuk kanë dashur që ta humbasin “xhevahirin” e tyre në sulm, duke parë dhe interesin e shfaqur nga klube të tjera europiane.

Kështu braziliani 21-vjeçar ka rinovuar dhe do të jetë pjesë e Arsenalit deri në vitin 2027.

PANORAMASPORT.AL