ZYRTARE/ Iku nga Tirana me “pakt”, por Engjëll Hoti prezantohet te Partizani

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 14, 2022 | 20:03


ZYRTARE/ Iku nga Tirana me “pakt”, por Engjëll Hoti prezantohet te Partizani

Engjëll Hoti është lojtari më i ri që i bashkohet skuadrës së Partizanit.

engjell hoti

Lajmin e ka bërë me dije vetë klubi i kuq me anë të një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se fantazisti nga Kosova ka firmosur me “Demat” deri në vitin 2023 me opsion rinovimi dhe për një vit.

Ai u përfol se kishte një pakt me Tiranën që nuk do të shkonte te Partizani, prandaj dhe u la i lirë, por kjo nuk ndodhi. Edhe pse është një klauzolë që FIFA nuk e pranon dhe kësisoj të kuqtë përfituan.

PANORAMASPORT.AL