ZYRTARE/ “I dha” trofeun Realit, Federata Spanjolle merr vendimin përfundimtar për “heroin” Valverde

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 16, 2020 | 0:40


ZYRTARE/ “I dha” trofeun Realit, Federata Spanjolle merr vendimin përfundimtar për “heroin” Valverde

Futbollisti i Real Madridit Fede Valverde humbet sfidën kundër Sevijas që luhet këtë të shtunë.

https___cdn.cnn.com_cnnnext_dam_assets_200113093615-real-madrid-tackle

Komiteti i Garës në Federatën Spanjolle të Futbollit përjashtoi për 1 takim mesfushorin uruguajan të madrilenëve për kartonin e kuq që mori në finalen e Superkupës së Spanjës kundër Atletiko Madridit, ku i ndërhyri nga pas sulmuesit Alvaro Morata.

21-vjeçari i hoqi mundësinë e artë bardhekuqve për të shënuar. Komisioni i Garës u bazua në raportin e arbitrit të finales Sançez Martinez.

Edhe pse u ndëshkua me karton të kuq për ndërhyrjen e kryer ndaj Moratës, Valverde u shpall “Lojtari i ndeshjes” Real Madrid-Atletiko Madrid, ku skuadra e Zidan fitoi nga raundi i penalltive 4-1. Për sakrificën e bërë në emër të ekipit, Valverde u shpall nga madrilenët si hero i tyre.

valverde

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com