ZYRTARE/ I dha Gjermanisë Kupën e Botës në 2014, Mario Gëce rikthehet sërish në Bundesligë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 21, 2022 | 17:52


ZYRTARE/ I dha Gjermanisë Kupën e Botës në 2014, Mario Gëce rikthehet sërish në Bundesligë

Mesfushori gjerman që aktivizohej me Borusian e Dortmundit dhe me Bajernin e Mynihut, është rikthyer sërish në Gjermani pas një aventure 2-vjeçare me PSV Aindhovenin në Holandë.

gece

Njeriu i finales së Kupës së Botës në 2014 ka firmosur me fituesin e Ligës së Europës, Aintrahtin e Frankfurtit, duke u transferuar për një shumë prej 4 milionë eurosh.

30-vjeçari ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me skuadrën gjermane dhe është gati që të rikthehet për të luajtur në Bundesligë dhe në Ligën e Kampionëve.

 

PANORAMASPORT.AL