ZYRTARE/ Humbja në kampionat rezulton fatale, klubi i Bundesligës largon trajnerin dhe drejtorin sportiv

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 24, 2021 | 23:49


ZYRTARE/ Humbja në kampionat rezulton fatale, klubi i Bundesligës largon trajnerin dhe drejtorin sportiv

Humbja me rezultatin 4-1 nga Verder Bremeni nuk ëhstë kapërdirë dot nga drejtuesit e Hertës së Berlinit.

bandicam 2021-01-24 13-02-08-627

Një ditë pas ndeshjes, klubi ka njoftuar nëpërmjet faqes zyrtare shkarkimin e trajnerit Bruno Labadia, dhe drejtorin sportiv të skuadrës Mishel Pretz. Drejtuesit e lartë të klubit, quajnë fajtorë për këtë formë të skuadrës trajnerin dhe për këtë arsye kanë mbyllur bashkëpunimin mes tyre, teksa largimit nuk i është shmangur dot as drejtori sportiv.

Tashmë te Herta po punojnë për të gjetur timonierin e ri, që do i besohet drejtimi i skuadrës, ku shpresojnë edhe në ndryshimin e rezultateve.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/