ZYRTARE/ “Goditje” e radhës në merkato, Dinamo firmos me një ekuadorian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 24, 2020 | 13:37


ZYRTARE/ “Goditje” e radhës në merkato, Dinamo firmos me një ekuadorian

Dinamo vazhdon të përforcohet çdo ditë e më shumë duke zyrtarizuar lojtarët e rinj që kanë si objektiv nxjerrjen e skuadrës nga kjo pozitë e vështirë.

LALALA

 

Klubi nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, këtë herë ka zyrtarizuar afrimin e Hoze Andres Salazar Mosquera, i cili luan si mesfushor i majtë.

Lojtari nga Ekuadori vjen nga skuadra e Aukas dhe Universidad Katolika. Ai ka bindur stafin teknik dhe në vazhdim do të jetë nën urdhërat e trajnerit Kamarata.

Njofimi i klubit:

“José Andrés Salazar Mosquera firmos me Dinamon!

23-vjeçari Ekuadorian luan si mesfushor i majtë dhe vjen nga kampionati vendas, ku ka qënë pjesë e SD Aucas dhe Universidad Católica. Ai ka bindur stafin teknik dhe në vazhdim do të jetë pjesë e ekipit të teknikut Cammarata!”

dinamo

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com