ZYRTARE/ Futbollisti më i pasur në botë largohet nga Premier Liga dhe firmos me klubin e ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 24, 2020 | 19:55


ZYRTARE/ Futbollisti më i pasur në botë largohet nga Premier Liga dhe firmos me klubin e ri

Futbollisti më i pasur në botë nuk është as Mesi as Ronaldo, ai nuk shfaqet në tridhjetë më të mirët e Topit të Artë dhe, për të qenë të saktë, as në ndonjë skuadër që luan në kupat e Evropës.

faiq111

Në të vërtetë, Faiq Bolkiah, nipi i Sulltanit të Bruneit është lojtari më i pasur në botë. Pasuria e tij vlerësohet në rreth 20 miliardë euro. Bolkiah sot ka kompletuar kalimin tek skuadra portugeze e Maritimos.

Bolkiah aktivizohej me Leiçesterin në Premier Ligë, por nuk bëri asnjë ndeshje zyrtare me “Dhelprat” dhe kështu u detyrua të largohej, ku ka firmosur në Portugali me Maritimon.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com