ZYRTARE/ Futbolli britanik, kryeministri Xhonson merr vendimin e ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 22, 2020 | 23:51


ZYRTARE/ Futbolli britanik, kryeministri Xhonson merr vendimin e ri

Kryeministri i Britanisë së Madhe Boris Xhonson pezulloi rikthimin e tifozëve në stadiume dhe impiantet sportive.
im-235003

Për shkak të përkeqësimit të pandemisë së koronavirusit në shtetin britanik, kreu i qeverië mori një sërë masash për shmangien e përhapjes së COVID-19. Teksa qeveria britanike kishte planifikuar rikthimin e pjesshëm të tifozëve në stadiume prej 1 tetorit, Xhonson vendosi të ndryshonte qëndrim duke lënë në fuqi vendimin e zhvillimit të ndeshjeve pa spektatorë.
Në Britaninë e Madhe janë infektuar 403.551 persona, ndërsa kanë humbur jetën 41.285.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com