ZYRTARE/ Emërohet në krye të pankinës, ish-lojtari i Interit dhe Milanit firmos me skuadrën e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 22, 2021 | 13:52


ZYRTARE/ Emërohet në krye të pankinës, ish-lojtari i Interit dhe Milanit firmos me skuadrën e…

Kristian Broki do të jetë trajneri i ri i skuadrës së Viçencës. Ish-lojtari i Interit dhe Milanit, ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me skuadrën e Serisë B ku ka pasuar Di Karlon në krye të stolit.

BROKI

Emërimi i trajnerit të ri dhe shkarkimi i teknikut Domeniko Di Karlos është sepse skuadra e Viçencës ndodhet në vendin e fundit të Serisë B me 0 pikë ku nga 5 ndeshje në kampionat i ka humbur të gjitha. Lajmin e emërimit në pankinë të trajnerit Broki e ka bërë vetë publike klubi i Viçencës me anë të një komunikate në sajtin e saj zyrtar.

“Klubi i Viçencës komunikon se Kristian Broki ka nënshkruar një kontratë 1-vjeçare me klubin bardhekuq si trajner i parë i skuadrës.”, shkruhej në komunikatën zyrtare.


PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/