ZYRTARE/ E kërkoi Kukësi, Azdren Llullaku prezantohet te klubi i ri

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 15, 2020 | 23:50


ZYRTARE/ E kërkoi Kukësi, Azdren Llullaku prezantohet te klubi i ri

Azdren Llullaku ishte një nga synimet madhore të Kukësit në këtë merkato, por sulmuesi ka zgjedhur të rikthehet në Rumani, duke firmosur për skuadrën e Konkordias që militon në Ligën e Dytë.

Llullaku

Ky vendim ka ardhur për shkak se sulmuesi ka familjen në Rumani dhe do të qëndrojë pranë saj.  Ditën e sotme ka ardhur dhe prezantimi, teksa shqiptari i është besuar numri 10 në fanellë.

Kjo është eksperienca e katërt e 32-vjeçarit në futbollin rumun ku ka luajtur më parë me Gaz Metan, Poli Iashi dhe Astra. Kujtojmë që në vitin 2016 u shpall golashënuesi më i mirë i kampionatin elitar rumun.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com