ZYRTARE/ Diego Kosta pranë rikthimit në kontinentin e vjetër, ndërpret bashkëpunimin me klubin brazilian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2022 | 14:34


ZYRTARE/ Diego Kosta pranë rikthimit në kontinentin e vjetër, ndërpret bashkëpunimin me klubin brazilian

Tashmë është zyrtare, Diego Kosta është një lojtar i lirë pasi ka ndërprerë në mënyrë konsensuale kontratën me klubin brazilian, Atletiko Mineiro.

DIEGO KOSTA

Sulmuesi spanjoll lë skuadrën e njohur braziliane pas pak muajsh, ku në 19 ndeshje ka realizuar 5 gola dhe ka fituar dy tituj, kampionatin dhe Kupën e Brazilit.

Sulmuesi 33-vjeçar, ish-lojtar i Atletikos së Madridit dhe Çelsit me shumë mundësi do ta vijojë karrierën në kontinentin e vjetër ku pritet të rikthehet sërish në Europë pas pak muajsh në Brazil.

Mediat e huaja raportojnë se prej ditësh Diego Kosta me Arsenalin kanë avancuar kontaktet e tyre ku për çështje orësh mund të ketë dhe një akord mes palëve.


PANORAMASPORT.AL