ZYRTARE/ Blerja e parë për sezonin e ri, lojtari hedh firmën me Milanin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 15, 2020 | 19:55


ZYRTARE/ Blerja e parë për sezonin e ri, lojtari hedh firmën me Milanin

Simon Kjaer është futbollist i Milanit.
Ec9F63uXgAE57gh

Ashtu siç u paralajmëruar ditën e djeshme, klubi kuqezi ka shfrytëzuar opsionin e të drejtë së blerjes së lojtarit të Seviljes, pasi sot i skadoi huazimi prej 6 muajsh në “San Siro”.

Mbrojtësi danez ka firmosur kontratë me “Djallin” deri në vitin 2022. Paraqitjet e tij bindëse gjatë 2020-ës i bindën drejtuesit e klubit t’i besonin për më tej Kjaerit. Lajmi u konfirmua në faqen zyrtare të Milanit.

Kjo është blerja e parë e Milanit për sezonin e ri 2020-2021.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com