ZYRTARE/ Befason Valon Berisha, mesfushori prezantohet te klubi i ri. Ja ku do e vazhdojë karrierën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 9, 2020 | 23:27


ZYRTARE/ Befason Valon Berisha, mesfushori prezantohet te klubi i ri. Ja ku do e vazhdojë karrierën

Pas aventurës në Serinë A dhe Bundesligën gjermane, shqiptari i Kosovës, Valon Berisha, sezonin e ardhshëm do të provojë një tjetër eksperencë në një nga Top-5 kampionatet më të rëndësishëm të Europës.

Valon-Berisha-696x406

Mesfushori është zyrtarizuar te klubi francez i Reims, ku do të jetë shok skuadre me Arbër Zenelin. Berisha është prezantuar ditën e sotme, ndërkohë që së fundmi ishte pjesë e ekipit gjerman të Duseldorfit që për fat të keq ra nga kategoria.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com