ZYRTARE/ Bartomeu dha dorëheqjen, ja cili do të jetë presidenti i ri i Barcelonës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 28, 2020 | 23:48


ZYRTARE/ Bartomeu dha dorëheqjen, ja cili do të jetë presidenti i ri i Barcelonës

Japes Maria Bartomeu dha ditën e djeshme dorëheqjen nga posti i presidentit të Barcelonës, duke u larguar kështu nga klubi katalanas.

2399661

Vendin e Bartomeut te Barcelona do e marrë përkohësisht Karles Tuskets. Ky i fundit do të jetë në krye të Barcelonës për muajt e ardhshëm, derisa të zhvillohen zgjedhjet për presidentin e Barcelonës. Tuskets, zotëron 56 kompani të tjera dhe është përfolur se mund të jetë kandidat për president i Barcelonës në të ardhmen.

Ai është i njohur për faktin se i kishte dalë kundër Bartomeut në të kaluarën për kontratat e larta buxhetore të lojtarëve.

Anëtarët e tjerë të bordit do të jenë:

Huan Ramon Ramos, zëvendës president

Huan Luis Garsia, arkëtar

Josep Mari, sekretar

Mikel Lado, anëtar

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com