ZYRTARE/ Barcelona nënshkruan me një 17-vjeçar, i vendos klauzolë lirimi… 400 milionë euro

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 23, 2021 | 19:20


ZYRTARE/ Barcelona nënshkruan me një 17-vjeçar, i vendos klauzolë lirimi… 400 milionë euro

 Barcelona ka goditur në merkato duke afruar talentin 17-vjeçar Emre Demir nga skuadra e Kaiserisporit. Katalanasit do t’i paguajnë skuadrës turke 2 milionë euro për këtë transferim, ndërsa Demir do të ketë një klauzolë lirimi prej 400 milionë eurosh. 

emre demir

17-vjeçari do të mbyllë dhe këtë sezon në Turqi, ndërsa vitin tjetër do t’i bashkohet ekipit B të Barcelonës për të vazhduar më pas karrierën në ekipin e parë.

I lindur më 15 janar 2004 në Mersin, Turqi, Emre Demir është një mesfushor sulmues i cili luan me këmbën e majtë. Edhe pse në thelb është një krijues loje, ai gjithashtu tërhiqet për të ndihmuar me detyrat mbrojtëse.

Demir u bë golashënuesi më i ri në kampionatin turk duke shënuar në moshën 15 vjeç 3 gola në 31 paraqitje me Kaiserisporin.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/