ZYRTARE/ Barcelona mendon për të ardhmen, rinovon me sulmuesin spanjoll dhe e huazon te rivalët e La Ligës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 13, 2022 | 11:57


ZYRTARE/ Barcelona mendon për të ardhmen, rinovon me sulmuesin spanjoll dhe e huazon te rivalët e La Ligës

Bracelona ka rinovuar kontratën me sulmuesin spanjoll, Niko Gonzalez, deri në vitin 2026 dhe e ka huazuar atë për një vit te skuadra e Valencias.

niko gonzalez

24-vjeçari shihej si një talent premtues për të ardhmen e katalanasve dhe Çavi e ka atë në planet e tij për sezonin e ardhshëm, i cili mund të marri eksperiencën e duhur te Valencia.

Kështu ai do të vihet menjëherë nën urdhrat e trajneri Xhenaro Gatuzzo dhe do të bëhet gati për startin e La Ligës, ku do të ndihmojë trajnerin italian, por dhe skuadrën për të arritur objektivat që kërkon klubi.

 

PANORAMASPORT.AL