ZYRTARE/ Barcelona “mbush” arkën, transferon futbollistin për 40 milionë euro në Premier Ligë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 23, 2020 | 21:27


ZYRTARE/ Barcelona “mbush” arkën, transferon futbollistin për 40 milionë euro në Premier Ligë

Barcelona dhe Ulvëruempton mbyllën me sukses transferimin e lojtarit Nelson Semedo nga Spanja në Angli. Mbrojtësi portugez u kushtoi “ujqërve” në total 40 milionë euro.

wbFQERtY

Lajmi u konfirmua nga Barcelona në faqen zyrtare, ndërkohë që lojtari është prezantuar te skuadra e re.

“Barcelona dhe Ulvëruempton arritën marrëveshjen për transferimin e Nelson Semedos. Klubi anglez do të paguajë 40 milionë euro”, shkruhet një komunikatën për shtyp të klubit katalanas.

Semedo luajti 3 sezone me Barcelonën duke fituar 2 kampionate spanjolle, një Kupë dhe një Superkupë të Spanjës.

Statistikat për PanoramaSport.al nga Sofascore

Nelson Semedo-Statistikat
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com