ZYRTARE/ Bajern prezanton “goditjen” e parë për 2020, rikthen legjendën pas 11 vitesh

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 1, 2020 | 17:47

Bota Bundesliga FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

ZYRTARE/ Bajern prezanton “goditjen” e parë për 2020, rikthen legjendën pas 11 vitesh

Oliver Kahn është emëruar anëtar i Bordit Drejtues i Bajern Mynihut.

577574688-oliver-kahn-fVeyWYspeVVGgR1Xa7
Klubi më i suksesshëm i futbollit gjerman njoftoi emërimin e “Titanit” nëpërmjet një komunikate zyrtare.

Zgjedhja e Kahnit u miratua nga presidenti Uli Hënes dhe Drejtori i Përgjithshëm i klubit bavarez Karl-Hainz Rumenige, i cili do të largohet nga ky post në vitin 2021.
Kahn kthehet në “shtëpinë” e tij pas 11 vitesh kur mbylli zyrtarish karrierën në futboll në “Allianz Arena”.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com