ZYRTARE/ Afrimi që pritej me padurim nga tifozët, Bajerni njofton goditjen e madhe të merkatos

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 22, 2022 | 13:45

ZYRTARE/ Afrimi që pritej me padurim nga tifozët, Bajerni njofton goditjen e madhe të merkatos

Bajerni ka njoftuar zyrtarisht transferimin e Sadio Mane nga Liverpuli.

6546456

Sulmuesi senegalez udhëtoi drejt Gjermanisë ditën e djeshme për vizitat mjekësore, ndërsa në ditën e sotme hodhi firmën në kontratën që do ta mbajë në Bundesligë për 3 vitet e ardhshme.

Kanë qenë vetë bavarezët që e kanë bërë publik lajmin për tifozët me anë të një postimi në “Twitter”, ku Mane shfaqet duke pozuar me fanellën e klubit.

Pas momentit të prezantimit vetë 30-vjeçari është ndalur të flasë për sfidën e re ku ka theksuar dëshirën për transferimin te Bajerni.

“Jam shumë krenar që më në fund arrita të bëhesha pjesë e Bajernit. Kemi folur shumë, që në fillim e kam ndjerë interesimin e klubit dhe nuk kisha dyshime se do të transferohesha këtu.

Dua të fitoj me këtë klub si në rang vendi ashtu edhe në Europë, është momenti i një sfide të re.

Kur isha te Salzburgu ndiqja shumë ndeshje të Bajernit, është një klub që më pëlqen shumë.”, u shpreh Mane.


PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"