ZYRTARE/ 17 milionë euro dhe kontratë 5 vjeçare, Benfika i rrëmben Milanit sulmuesin që spikati në Europian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 1, 2021 | 12:40


ZYRTARE/ 17 milionë euro dhe kontratë 5 vjeçare, Benfika i rrëmben Milanit sulmuesin që spikati në Europian

Portugezët e Benfikës, kanë arritur të mposhtin konkurrencën e Milanit dhe Romës, duke siguruar shërbimet e sulmuesit 26-vjeçar, Roman Jaremçuk, i cili zhvilloi paraqitje tepër pozitive me kombëtaren e Ukrainës në kampionatin Europian, teksa realizoi edhe 2 gola.

Rui Kosta dhe Jaremcuk

Benfika i bindi drejtuesit e Gent me një ofertë prej 17 milionë eurosh për ish-lojtarin e Dinamo Kiev për të cilin belgët nuk shpenzuan më shumë se 2 milionë euro për ta marrë në Jupiler League vite më parë. Jaremçuk u prezantua së fundmi te skuadra e tij e re, teksa firmosi kontratë 5 vjeçare, duke bërë kështu një hap të rëndësishëm në karrierën e tij.

PANORAMASPORT.AL

 Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/